SSL сертифікати для захисту та відправки повідомлень в IRS IDES FATCA
логотип Веб Траст Украина
логотип департаменту Веб Траст Україна

Отримання SSL-сертифіката для FATCA і IRS

DigiCert
Basic SSL OV

1 рік - 9860 грн.

Можливо замовити на термін до 6 років

DigiCert
Basic SSL EV

1 рік - 18850 грн.

Можливо замовити на термін до 6 років

Загальна інформація про FATCA

FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) –це закон США, який регулює оподаткування іноземних рахунків своїх громадян. Основна мета закону - перешкодити ухиленню від сплати податків американськими громадянами, які проживають або мають бізнес за межами США. Згідно із законом FATCA всі банки та інші фінансові інститути зобов'язані передавати в податкову службу США IRS дані про своїх іноземних клієнтів, їх номери рахунків, суми, обороти по рахунках і т.д.

Передача даних про клієнтів в IRS здійснюється за допомогою спеціального веб-додатку IDES - International Data Exchange Service, який дозволяє захистити передану інформацію. Додаток працює у всіх сучасних браузерах.

Щоб зареєструватися в системі IDES, банк або інший фінансовий інститут повинен мати SSL-сертифікат рівня OV або EV, який використовується для аутентифікації банку, а також для захисту даних, що передаються, від попадання в руки зловмисників. Приватний ключ сертифіката SSL використовується для підписання, і розшифровки повідомлень, які передаються від банку до IRS і назад.

Для отримання доступу до сервера IDES потрібно пройти реєстрацію на офіційному сайті IDES. Користувачі повинні ввести свій GIIN і свій SSL сертифікат для проходження реєстрації. У вкладці Enrollment знаходиться посилання на веб-додаток IDES Gateway, яке дозволяє банку завантажувати дані FATCA по протоколам HTTPS і SFTP.

Процес реєстрації в IDES

Процес реєстрації в IDES складається з наступних кроків:

 1. Переходимо на сайт https://www.ides-support.com.
 2. Переходимо на вкладку Enrollment.
 3. Клацаємо по посиланню «Begin Enrollment», щоб зареєструвати адміністратора. В якості типу інституту виберіть FI - фінансовий інститут - банк.
 4. В поле FI Username вводимо своє ім'я користувача, присвоєне IRS.
 5. Клацаємо Next.
 6. Підтверджуємо інформацію і перевіряємо дані GIIN, Financial Institution іCountry.
 7. Клацаємо Next і відповідаємо на контрольні питання.
 8. Створюємо профіль користувача.
 9. Налаштовуємо повідомлення.
 10. Завантажуємо SSL-сертифікат у форматі DER або PEM.

Права і можливості адміністратора FI

 • Додати користувачів
 • Відключити користувачів
 • Обновити сертифікат
 • Скачати публічний ключ IRS
 • Змінити пароль
 • Створювати файли для відправки

Передача звіту FATCA

IDES підтримує передачу даних в вигляді zip-архівів. Зазвичай архіви містять кілька файлів. Передача файлів здійснюється або через веб-додаток IDES Gateway або через SFTP-сервер. Детальніше про це ви можете дізнатися в документі FATC>>>